„Jau saulelė…“

Balandžio 23 dieną startavo Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Biblioteka – vienas pasaulis, daug istorijų”. Savaitę pradėjo Kristijono Donelaičio skaitymai. Kartu su visos Lietuvos bibliotekomis 12.00 val., vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“, klausėmės šio lietuvių literatūros pradininko kūrybos.

    Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą
    Ir žiemos šaltos triūsus pargriaudama juokės…

…Atkartodamas nuotaiką už lango, bibliotekoje skambėjo Donelaičio hegzametras. Ištrauką iš poemos „Metai“ skaitė ir su vaikais bendravo vyresn. bibliotekininkė Vida Krauleidienė. Vėliau į K. Donelaičio skaitymus įsijungė ir patys vaikai – sunkiai, bet su pagarba tardami žodžius skambėjusius prieš 300 metų.

Toliau, nenutolstant nuo meninio žodžio raiškos, Nacionalinės bibliotekų savaitės renginių ciklą tęsė „Šaltinio“ progimnazijos 1 – 4 klasių meninio skaitymo konkursas.

Buvo prisiminta neseniai švęsta, gražiausia pavasario šventė – šv. Velykos, margučiai ir kiaušinio mama višta, kuri (mokytoja Aušra Klevečkienė) ir atstraksėjo pas konkurso dalyvius. Ją atsivijo anūkėlė (mokytoja Snaigė Varanauskienė). Abi draugiškai pašnekinusios vaikus, davė jiems išsirinkti po spalvotą popierinį kiaušinį, kurio kitoje pusėje slėpėsi skaitovo pasirodymo eilės numeris.

Vaikai stengėsi vienas už kitą išraiškingiau ir gražiau skaityti savo pasirinktą tekstą. Taigi, vertinimo komisijai – bibliotekos vedėjai Alvidai Bratkauskienei, vyresn. bibliotekininkėms Vidai Čirvinskienei ir Vidai Krauleidienei, kurioms talkino pora mokytojų, teko nelengva užduotis – reikėjo ne tik visus įvertinti, bet ir iš didelio būrio puikiai pasirodžiusių vaikų, išrinkti vieną – atstovą į miesto skaitovų konkursą. Kol komisija energingai ginčijosi, konkurso dalyviai nuotaikingai bendravo ir žaidė kartu su „vištyte“ ir „anūke“.

Labai maža persvara konkursą laimėjo ketvirtokė Milda Petrauskaitė – ji ir atstovaus savo mokyklą miesto skaitovų konkurse. Biblioteka išrinko ir savo geriausiuosius: pirmokę Eveliną Žiukaitę, trečiokę Vanesą Jurevičiūtę ir ketvirtoką Ramūną Domantą, kurie be padėkos iš bibliotekos išsinešė dar ir po knygą.

Daugiau nuotraukų>>>

Patiko (0)

Rodyk draugams

1 komentaras

labai grazus ir nuosirdus zmones atrodo, dziaugiuosi uz Jus!!

plastikiniai langai | 2014-08-11 09:11

Rašyti komentarą
 

Spalis 2018
P A T K P Š S
« Rgs    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Puslapiai

Nauji įrašai

Temos

Archyvai

Naujienlaiškis

Jūsų el. paštas:

********************

Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka

    Panevio miesto VB elektroninis katalogas

Pagalbos vaikams linija

MetaBūkime draugais

*****

Paskaitykime

Pavartykime

Pažaiskime

***

smagus, mokomasis žaidimas, skirtas 5–9 metų amžiaus vaikams

Žymų debesėlis

*
*
*
*
*
*
*
*
*