Adventinį laukimą įprasminanti popietė

Vaikų bibliotekoje „Žalioji pelėda“ adventinių renginių ciklą pradėjo gausiai į biblioteką sugužėję „Ąžuolo“ pagrindinės mokyklos pradinukai. Čia juos pasitiko ir nepaprastą, artėjančios didžiosios šventės laukimo nuotaiką sukūrė Panevėžio muzikos mokyklos kanklininkių ansamblis, vadovaujamas mokytojos Rimos Mureikienės. „Ąžuolo“ mokyklos mokytoja Greta Joniškienė supažindino mažuosius žiūrovus su adventu, pasakojo apie švenčių laukimo prasmę, kaip reikia elgtis advento metu. Patys vaikai skaitė ta tema ištraukas iš knygų, deklamavo, grojo dūdelėmis.

Mokytoja Vigita Pankevičienė supažindino mokinius su to meto papročiais, dainomis, žaidimais, kuriuos žaisdavo jų seneliai. Ji užminė mįslių, minklių. Įminusieji buvo pamaloninti saldainiais.

Mokytoja Sigutė Kairienė bibliotekoje paruošė mini muziejų, kuriame eksponavo senovinius rakandus. Ji pradėjo nuo adventinio vainiko. Anuomet buvo ne vainikai, o iš medžio išskobta medinė gelda. Šeimininkė pripildavo grūdų ir į juos įsmeigdavo 4 žvakutes – 4 laukimo savaitės. Uždegė ir žibalinę lempą, kurios mokiniai nebuvo matę. Pamokė žaidimų. Į geldą pripylė žirnių ir pupų. Vaikams reikėjo kuo greičiau išrinkt, atskirt žirnius ir pupas. Prisiminė duonos kelią, visi vaišinosi gardžia namine duona.

Popietę baigė vyresnių kanklininkių ansamblio atliekami adventiniai kūriniai.

Galiausiai kiekvienas gavo po lapelį popieriaus. Jame visi rašė atsiprašymą, pasižadėjimą kitąmet nedaryti nieko bloga draugui, artimui. Visas negeroves sudėjo į puodą ir kieme sudegino. O kasdien nutarė padaryt bent po mažą gerą darbelį.

Daugiau nuotraukų>>

Patiko (0)

Rodyk draugams

Nėra komentarų

Rašyti komentarą
 

Spalis 2018
P A T K P Š S
« Rgs    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Puslapiai

Nauji įrašai

Temos

Archyvai

Naujienlaiškis

Jūsų el. paštas:

********************

Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka

    Panevio miesto VB elektroninis katalogas

Pagalbos vaikams linija

MetaBūkime draugais

*****

Paskaitykime

Pavartykime

Pažaiskime

***

smagus, mokomasis žaidimas, skirtas 5–9 metų amžiaus vaikams

Žymų debesėlis

*
*
*
*
*
*
*
*
*