Apie:

    BIBLIOTEKĄ

Panevėžio miesto savivaldybės Viešoji biblioteka įsteigta 1989 m., atskyrus ją nuo G. Petkevičaitės - Bitės viešosios bibliotekos, o buvusio tuometinio filialo Nr. 4 pagrindu įkurtas vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda”.

2002 metais čia atidaromas (parengus ir įgyvendinus Atviros Lietuvos skelbtą projektą) informacijos ir laisvalaikio centras su trimis (dabar – 4), vartotojams skirtomis, kompiuterizuotomis darbo vietomis ir žaisloteka.

Dabar vaikų biblioteka „Žalioji pelėda” jau gerai žinoma ne tik mikrorajone, kuriame ji įsikūrusi, bet ir visame mieste. Jos paslaugomis naudojasi netoli 2000 jaunųjų bibliotekos skaitytojų, kasmet aptarnaujama virš 43000 lankytojų, fonduose – apie 13 tūkst. vnt. spaudinių,  vaikiški ir jaunimui skirti laikraščiai bei žurnalai.

Čia veikia vaikų kūrybinės saviraiškos klubas, lėlių teatras, vasarą bibliotekoje organizuojamos vaikų užimtumo stovyklos, kasmet rengiamos jau tradicija tapusios Vaikų Knygos šventės, kurių metu vaikai ne tik turi galimybę pabendrauti su rašytojais, aktoriais, knygų leidėjais bei herojais, bet ir yra aktyvūs šventės dalyviai: rengia savo darbų parodas, knygų pristatymus-inscenizacijas, dalyvauja viktorinose, koncertuoja…

Biblioteką nuolat puošia menininkų bei pačių skaitytojų kūrybinių darbų parodos, gausu įvairių renginių. Aktyviai bendradarbiaujama su mikrorajono ir miesto ugdymo bei mokymo įstaigomis, Panevėžio kolegija, skatinama savanoriška veikla.

Vaikų literatūros skyriuje mažųjų lankytojų laukiame kasdien (išskyrus savaitgalį ir paskutinį mėnesio penktadienį) nuo 10 iki 18 val.

Mus rasite>>>

    TINKLARAŠTĮ „VAIKAS IR KNYGA”

Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus „Žalioji pelėda“ tinklaraštis Vaikas ir knyga gimė nuotolinių mokymų Žiniatinklis 2.0 bibliotekininkams dėka. Vaikas, skaitymas, biblioteka – tie veiksniai, apie kurių tarpusavio sąsajas kalbama ne vien tik vaikams skirtame tinklaraštyje. Įdomios informacijos čia tikimės ras ir suaugusieji – tėvai, auklėtojai bei visi, kuriems svarbūs ir artimi vaikų interesai.

Skaitymas – būtinas veiksnys asmenybės ugdyme. Neskaitantis žmogus skurdina savo dvasios pasaulį, neskatina savo intelekto vystymosi, riboja savo žinias. Neįpratintas skaityti nuo mažens, ir vėliau nepasigenda knygos. Vaiko santykis su knyga yra ypatingas, nes jis pirmiausia yra emocinis – kaip džiaugsmas, gėris, grožis, meilė, baimė. Jei tik išnyksta stebėjimasis tuo, kas vyksta aplink, nebelieka ir klausimo kas aš? Anot psichologų – paskatinę vaiką skaityti kuo daugiau ir kuo įvairesnių knygų, suteiksime jam geriausią išsilavinimą, kokį tik galima gauti.

Taigi, tinklaraščio tikslas – padėti vaikui surasti knygą, sudominti, pamilti ją, stengtis, kad skaitymą vaikas priimtų, kaip malonumą.

Remiantis moksline bei psichologine literatūra, atskiruose straipsniuose nagrinėjama skaitymo samprata, procesas bei kiti skaitymo ir jo įtakos asmenybei aspektai, dalinamasi bibliotekoje atliktų tyrimų patirtimi, rezultatais, išvadomis…

Kalbant apie skaitymą, bibliotekai tenka labai svarbus vaidmuo, kuris šiuolaikiniame gyvenime toli gražu neapsiriboja tik knygų išdavimu. Biblioteka tampa viena iš socialinių institucijų, sudarančių galimybes tobulėti, padedančių integruotis į visuomenę. Tinklaraštis supažindina su vienos iš bibliotekų – Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus „Žalioji Pelėda“ – veikla.

Čia pateikiama informacija apie bibliotekoje vykstančius renginius, užsiėmimus, edukacinę veiklą, naujas knygas (kurias čia pat galima užsisakyti bibliotekos e-kataloge), parodas ir pan. Medžiaga gausiai iliustruota, yra foto galerija.

Tinklaraštyje galima rasti ne tik informaciją, bet ir patiems dalyvauti jo kūrime: komentuoti, rašyti savo mintis, atsiliepimus, draugams pasiūlyti perskaitytą ir patikusią knygą…

Vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“ neretai minimas ir kituose informacijos šaltiniuose – jų bibliografija puslapyje „Mes spaudoje“.

Rodyk draugams

 

Lapkritis 2018
P A T K P Š S
« Spa    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Puslapiai

Nauji įrašai

Temos

Archyvai

Naujienlaiškis

Jūsų el. paštas:

********************

Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka

    Panevio miesto VB elektroninis katalogas

Pagalbos vaikams linija

MetaBūkime draugais

*****

Paskaitykime

Pavartykime

Pažaiskime

***

smagus, mokomasis žaidimas, skirtas 5–9 metų amžiaus vaikams

Žymų debesėlis

*
*
*
*
*
*
*
*
*