Coder Dojo Žalioji Pelėda
    Kas yra Coder Dojo?

Coder Dojo yra pasaulinis savanorių vedamas judėjimas, kuris skatina 7 – 17 m. vaikus/jaunimą ir jų tėvelius mokytis programuoti, kurti tinklapius, žaidimus ir kitais įdomiais metodais sužinoti daugiau apie technologijų pasaulį. Šiuo metu pasaulyje yra apie 700 Dojo klubų 57 šalyse, kurie yra surengę tūkstančius renginių www.coderdojo.com

Coder Dojo skatina vaikus ir jaunimą domėtis programavimu, nes tai yra labai paklausi profesija, kurios specialistų Europoje ir visame pasaulyje labai trūksta.

Coder Dojo reikšmė: coder – angl. k. „programuotojas“, dojo (tariamas ‚doudžeu‘) – iš japonų kalbos „mokymosi vieta“, senovėje tai buvo prie šventyklų prijungtos salės, kuriose buvo praktikuojama meditacija ir kovos menai.

    Kas vyksta Coder Dojo metu?

Į Coder Dojo susirenka dalyviai: vaikai ir jaunimas bei jų tėveliai. Kiekvienas dalyvis turi turėti savo kompiuterį arba galimybę pasinaudoti bibliotekos įranga. Mentorius/mentorė pristato dienos temą ir mokymosi planą. Tai gali būti įvairios paprastos programavimos kalbos, žaidimų ar tinklapių kūrimo menas.

Konkrečią Coder Dojo temą parinks mentoriai artėjant renginio datai. Idealiu atveju mentorius gali parodyti porą pirmųjų žingsnių projektoriaus pagalba visiems ir suformuoti užduotį. Tada dalyviai imasi užduoties, o mentorių komanda (po maždaug vieną mentorių aštuoniems dalyviams) padeda, jei dalyvis/dalyvė turi klausimų.

Pirmosios pamokos bus labai paprastos ir orientuotos į jokių žinių neturinčius vaikus ir jaunimą. Pirmasis Coder Dojo susidarys iš dviejų 1 – 1,5 val. pamokų su trumpa pertrauka tarp jų. Idealiu atveju jau pirmo Coder Dojo metu rasime vietinį programavimo entuziastą, kuris/kuri galėtų koordinuoti nuolatinius susitikimus ateityje.

    Kodėl biblioteka yra gera vieta rengti Coder Dojo?

Biblioteka atlieka daugialypį dokumentų saugojimo ir prieigos prie jų viešinimo, bendruomenės narių susitikimo, informacinių technologijų ir kompiuterinio raštingumo mokymo vietos vaidmenį. Biblioteka yra visiems pasiekiama ir atvira erdvė, kuri turi puikų inventorių tiems Coder Dojo dalyviams, kurie negali naudotis nuosavais kompiuteriais. XXI a. bibliotekos ne, kaip galbūt buvo pranašaujama, praranda savo vertę, o įžengia į skaitmeninę erą. Coder Dojo projektas yra puiki galimybė pabrėžti šią svarbią bibliotekų funkciją ir atkreipti jaunosios kartos dėmesį į šių institucijų veiklos sritis.

R E G I S T R A C I J A

Patiko (0)

Rodyk draugams

Nėra komentarų

Rašyti komentarą
 

Spalis 2018
P A T K P Š S
« Rgs    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Puslapiai

Nauji įrašai

Temos

Archyvai

Naujienlaiškis

Jūsų el. paštas:

********************

Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka

    Panevio miesto VB elektroninis katalogas

Pagalbos vaikams linija

MetaBūkime draugais

*****

Paskaitykime

Pavartykime

Pažaiskime

***

smagus, mokomasis žaidimas, skirtas 5–9 metų amžiaus vaikams

Žymų debesėlis

*
*
*
*
*
*
*
*
*