Mieste praūžė vaikų knygos šventė „Knygų knygelę skaitau“

Lapkričio 15 d. į Panevėžio Muzikinį teatrą sugužėjo būrys vaikų. Kaip ir kasmet Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda” mažuosius panevėžiečius sukvietė į tradicinę vaikų knygos šventę.

Šių metų knygos šventė, pavadinta „Knygų knygelę skaitau” mažuosius džiugino kaip niekad teatralizuota, ekspresyvia ir nuotaikinga programa bei skoningai „Ąžuolo” pagrindinės mokyklos mokytojos Daivos Baubonienės papuošta scena.

Renginį atidarė Vaikų literatūros skyriaus „Žalioji pelėda” vedėja Alvida Bratkauskienė ir išmintingoji Varna Prudensija, gyvenanti Smėlynės bibliotekoje. Su mažųjų žiūrovų pagalba atrakinę seną spyną visi pakliuvo į pasaką, kurioje viskas buvo sumaišyta: Raudonkepuraitė eidama pas senelę ir dainuodama visai nevaikišką dainelę vietoj vilko susitiko Raganą, kuri skraidė ne šiaip paprasta šluota, o su turbo dyzeline, ir dar su atbulinio vaizdo veidrodėliu! Taip šventę pradėjo trupė „(ne) Suaugę” iš Smėlynės bibliotekos, parodžiusi abejingų nepalikusį spektaklį „Sumaištis pasakų šalyje”. Vaikai jame aktyviai dalyvavo - padėjo Varnai surasti  pamestus pasakų knygos lapus, kad  herojai galėtų laimingai sugrįžti į savo istorijas.

Iš Vilniaus atvykusi profesionalių aktorių trupė „Teatriukas” (aktoriai Artūras Varnas, Dalia Mikoliūnaitė ir Žilvinas Ramanauskas) parodė smagią koncertinę programą - muzikinį vaidinimą, kurį lydėjo linksmos ir šmaikščios dainelės, įvairūs žaidimai ir padūkimai. „Teatriuko” artistai savo programos metu įtraukė į veiksmą ir žiūrovus - pakvietė kartu padainuoti, pavaidinti, ir šiek tiek pasimankštinti.

Vaikai turėjo unikalią progą pabendrauti su vienintelio šalyje žurnalo vaikams apie gamtą „Lututė” redaktore Lina Marmaite-Snitkiene. Ponia Lina, pasirėdžiusi pelėdos lututės kauke, pasakojimą pradėjo nuo savo vaikystės, kaip ji pradėjusi stebėti gamtą ir aprašinėti ją. Iliustruodama istoriją skaidrėmis, redaktorė dalijosi įspūdžiais apie leidėjo darbą. Vaikams buvo labai įdomu išgirsti ir pamatyti kaip yra ruošiamasi gyvūnų fotosesijoms. Rodydama mažas ir dideles knygas, L. Marmaitė-Snitkienė kvietė atspėti jų svorį, puslapių skaičių, parengimo ir išleidimo trukmę.

Mažieji dalyviai ne tik bendravo su aktoriais, šventės svečiais, bet ir patys aktyviai dalyvavo: rengė savo darbų parodas, koncertavo, deklamavo. Susirinkusius šokiu pasveikino vaikų šokių studijos „Fiva” šokėjos (vadovė Ugnė Zanevičiūtė-Audejeva). Muzikinę kompoziciją atliko „Ąžuolo” pagrindinės mokyklos pradinukai (mokytojos Greta Joniškienė, Vigita Pankevičienė, Sigutė Kairienė, Valdonė Glebavičienė, režisavo Birutė Beresnevičienė).

Renginio metu Muzikinio teatro foje vyko knygų mugė, kurioje mažiesiems ir jų tėveliams buvo pristatyta naujausia literatūra vaikams, buvo galima įsigyti „Lututės” leidyklos leidinių apie gamtą, žurnaliukų ir įvairių vaikiškų knygelių.

Šventės kulminacija tapo aktyviausių „Žaliosios pelėdos” skaitytojų bei konkurso „Kuriame knygą” laureatų apdovanojimo ceremonija. Šiemet paskelbti konkurso laimėtojus buvo itin sudėtinga, kadangi sulaukta labai aktyvaus mažųjų kūrėjų dalyvavimo: knygeles gamino patys vaikai, jiems talkino ir jų tėveliai bei mokytojai. Nugalėtojams bei aktyviausiems bibliotekos skaitytojams įteikti diplomai, saldūs prizai, knygelės, dailininkės Lidijos Dailidėnienės ir tautodailininkės Dainoros Guokienės sukurtos spalvoto stiklo bei odinės pelėdžiukės, simbolizuojančios šventės organizatorę „Žaliąją pelėdą”.

Šventė kaip reikiant išjudino vaikus: visi ūžė, šėlo. Pamatyti, kaip tai atrodė ir pažiūrėti nuotraukose užfiksuotas šventės akimirkas galima ir čia >>

Vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda” nuoširdžiai dėkoja visiems aktyviai talkinusiems bei prisidėjusiems prie to, jog šis  renginys būtų tikrai įsimintinas ir gražus.

Džiaugiamės jog šiemet sulaukėme per tūkstantį svečių, kurie išsinešė gerus įspūdžius bei pakilią nuotaiką.

Indrė  Lašinytė,
Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vyresn. metodininkė ryšiams su visuomene

Patiko (0)

Rodyk draugams

Nėra komentarų

Rašyti komentarą
 

Lapkritis 2018
P A T K P Š S
« Spa    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Puslapiai

Nauji įrašai

Temos

Archyvai

Naujienlaiškis

Jūsų el. paštas:

********************

Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka

    Panevio miesto VB elektroninis katalogas

Pagalbos vaikams linija

MetaBūkime draugais

*****

Paskaitykime

Pavartykime

Pažaiskime

***

smagus, mokomasis žaidimas, skirtas 5–9 metų amžiaus vaikams

Žymų debesėlis

*
*
*
*
*
*
*
*
*