Panevėžys skaito su visa Lietuva

Gegužės 7-ąją minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Šia proga Lietuvos leidėjų asociacija visoje šalyje organizuoja akciją „Lietuva skaito!“. Ji pasieks ir Panevėžį. Būtent Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“ (Kniaudiškių g. 38) 12-13 val. vaikų labai mėgstamas knygas „Spintos istorijos“ ir „Pasaiba“ skaitys rašytoja Danguolė Kandrotienė.

„Aplink labai daug informacinio triukšmo, chaoso, netikrumo. O skaitydamas žmogus būna vienas su savimi, todėl gali pailsėti, įsigilinti, pažinti, suprasti, pajausti ir atrasti. Ką tiksliai? Tai jau priklauso nuo knygos, kurią jis išsirinko“, – teigia rašytoja.

Pasak D.Kandrotienės, dabar knygos konkuruoja su moderniomis priemonėmis pasiekiamu turiniu. Todėl menksta knygos kaip informacijos šaltinio vaidmuo. Tačiau tai, kad elektroninės knygos taip ir neišstūmė popierinių, rodo – knyga yra klasikinė vertybė. O jos nėra pavaldžios madai.

Lietuvos kūrėjai, leidėjai, bibliotekininkai, spaustuvininkai ir knygynų darbuotojai kviečia ruoštis skaitymo šventei „Lietuva skaito!“ ir gegužės 7-ąją, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, skaityti kartu lietuvišką knygą.

Šiais metais akcija ypatinga dėl ypač plačios renginių geografijos – skaitymai vyks net 35 skirtinguose Lietuvos ir užsienio miestuose: nuo Vilniaus iki Kuršėnų, nuo Oslo iki Glazgo. Daugiau nei 60 susitikimų su autoriais, diskusijų, performansų bei kūrybinių dirbtuvių lauks įvairaus amžiaus dalyvių ir skaitytojų.

Ryšių su visuomene skyrius
panevezys.lt/

Patiko (0)

Rodyk draugams

Nėra komentarų

Rašyti komentarą
 

Spalis 2018
P A T K P Š S
« Rgs    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Puslapiai

Nauji įrašai

Temos

Archyvai

Naujienlaiškis

Jūsų el. paštas:

********************

Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka

    Panevio miesto VB elektroninis katalogas

Pagalbos vaikams linija

MetaBūkime draugais

*****

Paskaitykime

Pavartykime

Pažaiskime

***

smagus, mokomasis žaidimas, skirtas 5–9 metų amžiaus vaikams

Žymų debesėlis

*
*
*
*
*
*
*
*
*