Rekomenduojame

Kas tikrai įdomu ir verta paskaityti rasite REKOMENDUOJAMŲ KNYGŲ sąrašuose įvairioms amžiaus grupėms.

Sąrašus sudarė ir naujais reikšmingais leidiniais papildo žymus vaikų literatūros specialistas, Tarptautinės vaikų knygų tarybos (IBBY) Lietuvos skyriaus pirmininkas, žurnalo „Rubinaitis“ steigėjas ir redaktorius, Vilniaus universiteto dėstytojas doc. dr. Kęstutis Urba.

Sąrašai yra rekomenduojamo, o neprivalomo pobūdžio. Kaip pažymi pats sudarytojas: „…nė į vieną iš tų sąrašų nereikėtų žiūrėti kaip į įstatymą.“

*****

Skaitytas ir patikusias knygas rekomenduoti draugams kviečiame ir Jus. Kadangi patiems talpinti informaciją į šį puslapį techniškai nėra galimybės, todėl kviečiame rašyti FORUMIUKEFormspring KLAUSIMYNE arba siųsti el. paštu: zaliojipeleda@gmail.com, o mes perkelsime čia… ;)

„Pirmosios kregždės” Justulės jums patariamos perskaityti knygos:
(beje, šio puslapio idėja irgi priklauso ja
i :)

Frances Hodgson Burnett. Mažoji princesė

Štai kokį gražų atsiliepimą apie šią knygą radau interneto platybėse:

Ji sėdi ant tėčio kelių ir stebi viską, kas dedasi aplink. Jai - septyneri. Ji - mažoji princesė Sara didelėmis akimis ir garbanotais plaukais. Mergaitė gyvena tik su tėčiu, nes jos mama mirusi. Jos tėtis - indų princas, be galo mylintis savo vienintelę atžalą. Netrukus jų laukia išsiskyrimas. Sara mokysis kilmingų mergaičių mokykloje Londone.

„- Kai tu užaugsi, Sara, mes vėl būsime drauge. Ir tuomet nebesiskirsim. Aš rašysiu tau laiškus ir visuomet būsiu kartu mintimis,” - ramina mergaitę tėvas.

Tačiau viskas apsiverčia. Saros tėtis miršta ir iš princesės mergaitė pavirsta elgeta, gyvenančia palėpeje, visų vaikoma ir nemylima. Tačiau Saros siela nenuskursta. Ji ir toliau labai gera visiems, dalinasi su dar didesniais skurdžiais paskutiniu duonos kąsniu ir neverkia, nes yra stipri.

Vieną dieną mergaitė pastebi, kad gretimame name apsigyvena jaunas ir inteligentiškas vaikinas. Šis, pasirodo, praneš Sarai labai svarbią žinią, vėl apversiančią gyvenimą.

Pagaliau nemirštantis Saros gerumas laimi prieš piktį ir pavydą. Užaugusi jauna mergina, savo gyvenime mačiusi daug juodo, vėl laiminga.

Manote, naivu? Garantuoju - tikrai ne. Iš šios knygos tiesiog sklinda gerumas ir pačiam norisi būt draugiškesniam, nuoširdesniam. Pamokanti knyga, kuri tikrai paliks kažką širdyje. Pamenu, ne vieną kartą verkiau skaitydama knygą. Kiek emocijų čia sutalpinta!

Tai bene ispūdingiausia mano skaityta knyga.

*****

Louis Sachar. Berniukas mergaičių tualete

“Duok dolerį arba apspjausiu”, - sako knygos herojus Bredlis Čokersas naujokui Džefui, norinčiam su juo draugauti. O juk Bredliui draugo labai reikia - jis vienišas sėdi paskutiniame suole, atskirtas nuo visų vaikų, visiems atžarus, skriaudžia mergaites, o prispirtas prie sienos amžinai skiedžia melo pasakas. Jam viskas nesiseka, niekas jo nemyli, ir mokytoja liepia susirūpinti savo elgesiu. Ir tik naujoji mokyklos psichologė Karla po šiurkštumo luobu įžvelgia jautrią ir kilnią Bredlio širdį, supranta keistus jo išsišokimus. Jos dėka Bredlis patiki, jog galėtų pasikeisti. O juk sunkiausia kartais būna patikėti pačiu savimi.

Louiso Sacharo “Berniukas mergaičių tualete” (1987) net devyniolika sykių Amerikos vaikų buvo renkama geriausia ir skaitomiausia knyga.

*****

Pasirinktą knygą galite užsisakyti, prisiregistravę LIBIS sistemoje čia , arba teiraukitės artimiausioje vaikus aptarnaujančioje bibliotekoje.

Rodyk draugams

 

Lapkritis 2018
P A T K P Š S
« Spa    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Puslapiai

Nauji įrašai

Temos

Archyvai

Naujienlaiškis

Jūsų el. paštas:

********************

Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka

    Panevio miesto VB elektroninis katalogas

Pagalbos vaikams linija

MetaBūkime draugais

*****

Paskaitykime

Pavartykime

Pažaiskime

***

smagus, mokomasis žaidimas, skirtas 5–9 metų amžiaus vaikams

Žymų debesėlis

*
*
*
*
*
*
*
*
*