Skaityti padės… šuo?!

Mokantis skaityti ne visiems lengvai pavyksta sudėti skiemenis ir perskaityti pirmuosius žodžius. O jei pamėginus paskaityti šuniui… gal tada lengviau būtų įveikti paslaptingąsias raides?

Skaitymas šuniui ir su šunimi – tai nauja šunų terapija. Jos tikslas yra padėti vaikams įveikti skaitymo sunkumus ir paskatinti pamilti knygą. Naujoji terapija trumpai vadinama R.E.A.D. (Reading Education Assistance Dogs – Mokymas skaityti padedant šunims).

Pirmieji šios terapijos bandymai maždaug prieš 10 metų buvo atlikti JAV ir Kanadoje. R.E.A.D. terapija, prasidėjusi bibliotekose, šiuo metu persikėlė į pradines mokyklas, jau paplito D.Britanijoje, Izraelyje, Japonijoje.

Technologijų amžiuje visose gyvenimo srityse vis labiau įsigali kompiuteriai, o vaikai vis mažiau domisi knygomis. Grąžinti skaitymo džiaugsmą vaikams – toks buvo JAV bibliotekininkų sumanymas. Kad pritrauktų vaikus, pasitelkė šunis. Kodėl to nepadarė su katėmis, papūgėlėmis ar akvariumo žuvytėmis, paklausite. „Todėl, kad šunys yra socialiausi gyvūnai“,– sako kanadietė Eve Cusson, viena iš programos šalininkių.

Pedagogų ir pediatrų nuomone, šuo šalia skaitančio vaiko stimuliuoja jį fiziškai ir dvasiškai. Šuo suteikia vaikui pasitikėjimo, nuramina. Vaikas pasijunta savarankiškas, stiprus.

Šuo paprasčiausiai tupi greta, skaitantysis jį glosto ir skaito. Paprastai keturkojis „klausytojas“ užsnūsta ir padeda galvą vaikui ant kelių. O vaikas įsivaizduoja, kad šuo jį girdi ir supranta. Garsinis skaitymas gerai veikia ir vaiką, ir šunį.

Pasak pradinių klasių mokytojų, pasitikėjimo skaitant ypač trūksta nedrąsiems vaikams, kurie prisibijo skaityti prieš klasę. Užtat keturkojis „klausytojas“ atleidžia ir mikčiojimą, ir kitas klaidas. Keturkojis „klausytojas“ nesišaipo ir nebara. Atvirkščiai: jis vizgina uodegą ir pritaria viskam, ką perskaito vaikas.

Minėtų terapinių seansų metu galima nušauti du ar net daugiau zuikių – vaikas pramoksta geriau skaityti ir įgyja pasitikėjimo. Jis pamilsta knygą ir ima domėtis, kas joje rašoma. Skaitydamas jis pats ima fantazuoti.

Pagal: http://www.librarydogs.com/
http://www.therapyanimals.org/R.E.A.D.html
http://www.bone.lt/suo/Sunu-elgsena-ir-dresura/Skaitymo-dziaugsmas-su-sunimi/

Patiko (0)

Rodyk draugams

Nėra komentarų

Rašyti komentarą
 

Spalis 2018
P A T K P Š S
« Rgs    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Puslapiai

Nauji įrašai

Temos

Archyvai

Naujienlaiškis

Jūsų el. paštas:

********************

Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka

    Panevio miesto VB elektroninis katalogas

Pagalbos vaikams linija

MetaBūkime draugais

*****

Paskaitykime

Pavartykime

Pažaiskime

***

smagus, mokomasis žaidimas, skirtas 5–9 metų amžiaus vaikams

Žymų debesėlis

*
*
*
*
*
*
*
*
*