BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


Svečiuose - Jurga Sakalauskaitė

Dar nepažįstate linksmos ir sumanios pelytės Smailytės? Na gi tos, kuri, bet kokioje situacijoje, suranda teisingą išeitį, kuri žino kaip atsiranda prekės parduotuvėje, netgi žino ką veikia bankininkai ir, kaip elgtis užklupus audrai, žino… na, kad ji tikriausiai viską žino ir moka! Tuo jau įsitikino Panevėžio Šiaurinės ir „Žaliosios pelėdos“ bibliotekų jaunieji skaitytojai, pas kuriuos svečiavosi knygos „Smagiosios pelytės Smailytės istorijos“ autorė Jurga Sakalauskaitė.

Susitikimo metu patys mažiausi ir kiek vyrėlesni vaikai, galėjo pasijusti tikrais kūrėjais – jie gamino ne bet ką, o knygelę! Visi kartu svarstė – nuo ko reikia pradėti kurti knygą. Po diskusijų išsiaiškintas ilgas kūrybinis knygos kelias. Viešnia nuteikė rimtam darbui. O, kad darbas vyktų sparčiau, autorė išdalijo specialiai paruoštus lapus. Vaikai juos iliustravo: grąžino, piešė, spalvino. Ieškojo, kur galėtų tikti vienas ar kitas spalvingas lipdukas. Mažieji kūrėjai patys surinko knygelės lapus, tik susegti su specialiu segtuvu, padėjo viešnia. Kiek džiaugsmo patyrė vaikai, kai reikėjo pasirašyti savo pavardę šalia knygos „Smagiosios pelytės Smailytės istorijos“ autorės Jurgos Sakalauskaitės pavardės ir taip tapti ką tik sukurtos knygelės apie pelytę Smailytę bendraautoriais.

Visą mažųjų kūrybinį procesą vainikavo smagus animacinis filmukas apie, dabar jau vaikams gerai pažįstamą, pelytę Smailytę.

Smagiai ir kūrybingai praleistą laiką, jauniesiems bibliotekos skaitytojams primins viešnios autografai naujose, pačių sukurtose, knygelėse.

Susitikti su Jurga Sakalauskaite panoro ne tik patys mažiausi. Į „Žaliąją pelėdą“ atskubėję gimnazistai taipogi turėjo ką veikti. Viešnia jiems kalbėjo apie kūrybą, rašymą, kas yra svarbiausia šiame darbe…

Vėliau buvo dar įdomiau – mokiniai kūrė pasakėčią. Tarp dviejų pasakėčios personažų užsimezgęs dialogas, kuris buvo kiekvieno, dalyvaujančiojo pasakėčios kūrime, išmonės ir kūrybingumo rezultatas, turėjo sąlygoti visos pasakėčios moralą.

O, kaip vėliau buvo smagu išgirsti kiekvieno rašiusiojo veiksmo ir minčių seką ar netikėtą naujai gimusios pasakėčios moralą!

Daugiau susitikimo nuotraukų Galerijos>>
albume - Pelytė Smailytė „Žaliojoje pelėdoje”

Patiko (0)

Rodyk draugams

1 komentaras

Rašyti komentarą
 

Vasaris 2020
P A T K P Š S
« Sau    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

Puslapiai

Nauji įrašai

Temos

Archyvai

Naujienlaiškis

Jūsų el. paštas:

********************

Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka

    Panevio miesto VB elektroninis katalogas

Pagalbos vaikams linija

MetaBūkime draugais

*****

Paskaitykime

Pavartykime

Pažaiskime

***

smagus, mokomasis žaidimas, skirtas 5–9 metų amžiaus vaikams

Žymų debesėlis

*
*
*
*
*
*
*
*
*