Draugystė ant straublio galo

Daugiau nuotraukų>>>

Panevėžio miesto savivaldybės Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“ dalyvauja „Metų knygos rinkimai 2018“ akcijoje. Čia skaitytojai supažindinami su vaikiškų knygų penketuku. Šiuo tikslu organizuojami žodiniai ir vaizdiniai renginiai. Bibliotekos lankytojai skatinami skaityti ir balsuoti už jiems patikusias knygas.

Ši savaitė prasidėjo vienos iš penketuko – Mariaus Marcinkevičiaus knygelės „Draugystė ant straublio galo“ (dailininkė Aušra Kiudulaitė) pristatymu. Bibliotekos darbuotoja Anžela Vasiliauskienė ne tik supažindino vaikus su šia knyga, paskaitė jos ištraukas, žaidė žaidimą „Jeigu aš būčiau tas ir tas, kas būtum tu?“, bet ir suorganizavo kūrybines dirbtuvėles. Jų metu mažieji išradingai gamino dramblį su pelyte ir savotiškai interpretavo jų draugystę.

Į pristatymą buvo susirinkę vaikai iš Panevėžio rajono Pažagienių mokyklos-darželio. Juos į biblioteką palydėjo mokytoja Edita Tautkienė ir mokytojos padėjėja Irmena Survilienė. Tuo pačiu apsilankymu bibliotekos vedėja Alvida Bratkauskienė supažindino vaikus ir su biblioteka, knygų fondu, turima įranga bei čia veikiančiomis parodomis.

Rodyk draugams
STOP kadro startas

Daugiau nuotraukų>>>

Vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“ startavo dar viena edukacija – STOP kadro užsiėmimai. Į pirmąjį tokį užsiėmimą susirinko Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos auklėtiniai.

Sustabdytas kadras arba stop kadras (angl. stop motion) yra animacijos technika, kurios pagalba fiziškai manipuliuojami objektai atrodo, jog juda patys. Objektai yra judinami mažais žingsniais tarp atskirai fotografuojamų kadrų. Sudėjus nufotografuotus kadrus į vieną nuoseklią seką, sukuriama tikro judesio iliuzija. Lėlės su judinamomis jungtimis arba plastilininės figūros labai dažnai naudojamos stop kadro technikos animacijoje dėl lengvo jų keitimo. Ne visoms stop kadro technikos animacijoms reikalingos figūros ar modeliai. Daug filmų naudodami šią techniką pasitelkia žmones, buitinę techniką ir kitus daiktus, kad sukurtų judesio efektą.

Užsiėmimai bibliotekoje vyks kiekvieną trečiadienį nuo 15.00 val.

Rodyk draugams
Karjeros diena

Daugiau nuotraukų>>>

Karjeros dienos bibliotekoje – jau įprastas reiškinys. Įvairių mokyklų mokiniai ateina artimiau susipažinti su bibliotekininko profesija, pačia biblioteka bei sužinoti ir pamatyti ką nors naujo.

Šį kartą vaikų bibliotekoje „Žalioji pelėda“ lankėsi šeštokai iš Alfonso Lipniūno progimnazijos su klasės vadove Daiva Ivanauskiene ir tikybos mokytoja s. Kristina. Svečius pasitikusi bibliotekos vedėja pravedė ekskursiją po biblioteką, pasakojo kokius darbus tenka nudirbti šios profesijos atstovams, supažindino su palyginti dar jauna vaikų kūrybinių medijų studija „Saviraiškos kodas“ bei joje vystančiomis veiklomis. Mokiniai susidomėję pažiūrėjo filmuką apie tai ką galima rasti ir kuo užsiimti šiuolaikinėje bibliotekoje.

Vėliau vyresn. bibliotekininkė Anžela Vasiliauskienė pravedė edukaciją apie saugų elgesį internete. O baigiantis viešnagei mokiniai buvo pakviesti skaityti bibliotekoje ir pasinaudoti proga sudalyvauti akcijoje „Lietuvos šimtmečiui – 100 nemokamų skaitytojo bilietų“.

Rodyk draugams
Dovana Lietuvos Šimtmečio proga

Daugiau nuotraukų >>>

Apie bendrą Kazimiero Paltaroko gimnazijos ir vaikų literatūros skyriaus „Žalioji pelėda“ projektą rašo šios mokyklos mokiniai.

2018-ieji Lietuvai itin svarbūs metai- švenčiame Atkurtos Nepriklausomos Lietuvos Šimtmetį. Ši šventė puiki proga pažvelgti į šalia esančius ir skirti bent dalelę savo laiko tiems, kuriems jo reikia labiausiai.

Būtent tokią dovaną Lietuvos Šimtmečio proga Švento Juozapo senelių globos namų gyventojams įteikė Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos vienuoliktokų grupė. Dar 2017-ųjų metų rudenį paskatinti matematikos mokytojos Birutės jie įsitraukė į integruotą matematikos ir informacinių technologijų projektą, kurio tikslas buvo išmokti modeliuoti, naudojant įvairias kompiuterines programas, ir sukūrus pasirinktų daiktų eskizus juos realizuoti 3D spausdintuvu. Mokiniai lankėsi Panevėžio „Žaliosios pelėdos“ viešojoje bibliotekoje, kur klausė mokymų apie 3D projektų maketavimo ypatumus, vėliau praktikavosi savarankiškai ir turėjo galimybę konsultuotis su modeliavimo specialiste Vaida. Gimnazistai gaminamus objektus rinkosi pagal asmeninius gebėjimus- dalis mokinių gamino įvairių formų skiriamuosius ženklus, kiti save išbandė kurdami dekoratyvias dėžutes.

Šiandien, minint Atkurtos Nepriklausomos Lietuvos šimtmetį, vienuoliktokai džiaugiasi, kad dalyvaudami šiame projekte ne tik įgijo naudingos praktikos, bet ir turėjo galimybę senolius nudžiuginti netikėtu apsilankymu ir skirta dėmesio akimirka.

„Šis projektas man atvėrė akis į beribį šiuolaikinių technologijų pasaulį, sudomino dar neatrastos programos ir naujovės. Taip pat šio projekto dėka turėjau galimybę apsilankyti senelių namuose, susipažinti su jų kasdienybe bei prisidėti prie Lietuvos šimtmečio šventės“,-patirtimi dalijosi vienuoliktokas Augustinas.

Vasario 13-ą dieną gimnazistai lankėsi Panevėžio Švento Juozapo senelių namuose. Viešnagės metu mokiniai koncertavo, deklamavo poeziją, dalijosi bendravimu bei puikiomis emocijomis ir dovanojo savo sukurtus skiriamuosius ženklus, kuriuos senoliai galės panaudoti išvykų metu. Seneliai prisipažino, kad tai yra labai naudinga dovana, džiaugėsi, jog dabar kelionių metu galės jaustis saugesni. O mes, XXI amžiaus jaunimas, taip pat jaučiamės tvirtesni, kai dalijamės gerumu su tais, kurie jo stokoja.

III m A2 grupės mokinė Goda Misiukevičiūtė

Rodyk draugams
Saugesnio interneto diena

Daugiau nuotraukų>>>

Vasario 8 d. vaikų literatūros skyriuje ‚,Žalioji pelėda“ vyko diskusija, skirta Saugesnio interneto dienai paminėti. Renginyje dalyvavo Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos 3b klasės mokiniai su mokytoja Daiva Stefanavičiene.

Vaikams pristatyta pokalbio tema ir kartu šios dienos šūkis „Junkis, kurk ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs!” .

Renginio metu su vaikais buvo aptartas saugus prisijungimas prie socialinių tinklų, saugus naršymas internete, asmens duomenų (vardo, gimimo dienos, adreso, slaptažodžio, nuotraukų) apsauga. Buvo aptarta, kokie slaptažodžiai netinkami, kodėl ir kokių nuotraukų negalima talpinti internete, patarta pagalbos kreiptis į suaugusius arba skambinti į Vaikų liniją 116111.

Po diskusijos vaikams buvo parodyti vaizdo filmukas “Pačiupk bananą!”, demonstruojantis, kad vaikai visada gali ir turi kreiptis pagalbos į suaugusius, taip pat vaizdo filmukai „Žvaigždė“ ir „Nešok su vilku!“, kurie moko, nekelti savo netinkamų nuotraukų į internetą ir neleisti savęs filmuoti ar fotografuoti, siekiant išvengti patyčių.

Renginio pabaigoje vaikai atliko kūrybinę užduotį „Sukurk virusą“ ir buvo apdovanoti diplomais už dalyvavimą.

Rodyk draugams
Naujos parodos

Vaikų bibliotekoje „Žalioji pelėda“ veikia dvi naujos vaikų darbelių parodos.

Praėjusią savaitę biblioteka pasipuošė „Vilties“ progimnazijos 2b klasės mokinių piešinių paroda „Žiemos fantazija“. Šiandieną šių piešinių autoriai, kartu su savo mokytoja Asta Sakaliene aplankė biblioteką, kur ne tik pasidžiaugė matydami savo darbus jiems neįprastoje erdvėje, bet ir vaišinosi arbata, dalyvavo išmaniojoje edukacijoje „Skaitymas kitaip“.

Daugiau nuotraukų>>>

Antrojoje parodoje „Spalvų kaleidoskopas“ eksponuojami „Šaltinio“ progimnazijos 3b klasės mokinių kūrybiniai darbai. Vaikai dalyvavo užsiėmime „Garso ir vaizdo sintezė“, kur mokytoja supažindino su garso poveikiu žmonėms. Užsiėmimo metu vaikai išmėgino naują meno techniką – ebru. Naudodami natūralias medžiagas, patys maišė dažus, susipažino su spalvomis, ruošė vandenį… Smagiausia buvo išmėginti ebru technikas bei elementus ant lėkštelių. Vaikai džiaugėsi nuostabiais darbais, kuriuos nusprendė parodyti ir bibliotekos skaitytojams. Parodos kuratorė mokytoja Aušra Klevečkienė.

Daugiau nuotraukų>>>

Maloniai kviečiame!

Rodyk draugams
Skaitymas kitaip

Daugiau nuotraukų>>>

Išmani edukacija „Skaitymas kitaip“ ir toliau traukia esamus ir būsimus bibliotekos skaitytojus. Šį kartą „Žaliojoje pelėdoje“ lankėsi „Ąžuolo“ progimnazijos antrokai su mokytoja Sigute Kairiene.

Edukacijos metu vaikai susipažįsta su biblioteka ir čia įsikūrusia kūrybinių medijų studija „Saviraiškos kodas“, sužino, kad šiais, naujų technologijų laikais, galime skaityti ne tik popierines, įprastas mums knygas, bet ir knygas kompiuterių monitoriuose, skaityklėse, planšetėse… Išmanios knygos, naujų technologijų pagalba, leidžia tiek skaityti, tiek stebėti trimačius vaizdus su juose atgyjančiais knygų personažais. Bibliotekoje vaikams suteikiama galimybė ir patiems dalyvauti šių vaizdų kūrime – jie spalvina iš anksto paruoštus lapus, kuriuose kaip ir knygose su papildyta realybe, atgyja nuspalvinti piešiniai.

Primename, kad be šios edukacijos, bibliotekoje dar vyksta (iš anksto susitarus) atviros pamokos su 3D spausdintuvu. Veikia meninės raiškos (penktadieniais nuo 15.00 val.); teatro (antradieniais ir ketvirtadieniais 15.00 – 16.30 val.); jaunųjų informatikų (ketvirtadieniais 13.00 – 14.00 val.) būreliai. Maloniai kviečiame!

Rodyk draugams
3D – mažiems ir dideliems

Daugiau nuotraukų>>>

Bibliotekoje susidomėjimas 3D technologijomis įgauna pagreitį. Norinčių susipažinti su 3D spausdintuvu, jo galimybėmis ir paslaptimis kaskart vis daugėja. Praėjusį antradienį „Žaliojoje pelėdoje“ lankėsi net dvi amžiaus grupės – pradinukų ir gimnazistų. Suprantama ir užsiėmimų turinys jiems skyrėsi.

„Šaltinio“ progimnazijos ketvirtokams su juos atlydėjusia mokytoja Snaige Varanauskiene buvo pravesta atvira pamoka supažindinanti su 3D maketavimo ir spausdinimo pradmenimis. Po mokslų, vaikai tikrino įgytas žinias žaisdami su „mąstymo kepure“, sprendė su 3D spausdintuvu išlietus galvosūkius.

Kazimiero Paltaroko gimnazijos vienuoliktokai bibliotekoje „Žalioji pelėda“ lankėsi jau ne pirmą kartą. Gimnazistai tęsė pradėtus 3D technologijų mokymus. Plačiau buvo susipažinta su viena 3D objektų maketavimo programų, jos įrankiais, galimybėmis ir darbo ypatumais. Mokytasi dirbti, maketuoti įvairius pasirinktus objektus, aptartos kūrybinės užduotys namų darbams.

Mokymus abejoms klausytojų grupėms vedė „Žaliosios pelėdos“ vyresn. bibliotekininkė Vaida Stumbrytė.

Rodyk draugams
Meninės raiškos užsiėmimai

Daugiau nuotraukų>>>

Penktadienį, Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus „Žalioji pelėda“ studijoje „Saviraiškos kodas“  prasidėjo dar vienos, naujos edukacijos užsiėmimai, kurių metu skatinama vaikų vaizduotė, išlaisvinama fantazija, mintys vizualizuojamos tapant, piešiant, lipdant. Meninės raiškos užsiėmimus maloniai sutiko pravesti dailininkė, daugelio vaikiškų knygelių iliustratorė Sigita Adomavičienė.

Pirmieji užsiėmimai praėjo šiltoje, draugiškoje ir darbingoje aplinkoje. Kol mažieji menininkai, kartu su vadove kūrė bei ieškojo savų išraiškos formų, vaikus atlydėjusios mamos turėjo galimybę maloniai pabendrauti, atsigerti arbatos ar kavos.

Užsiėmimams formuojamos dvi vaikų grupės. Nors antroji, vakarinė grupė (nuo 16.00 val.) jau perpildyta, pirmoje (nuo 14.00 val.) dar yra keletas laisvų vietų. Maloniai kviečiame registruotis tel. 845 420200

Rodyk draugams
Kviečiame 

Lapkritis 2018
P A T K P Š S
« Spa    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Puslapiai

Nauji įrašai

Temos

Archyvai

Naujienlaiškis

Jūsų el. paštas:

********************

Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka

    Panevio miesto VB elektroninis katalogas

Pagalbos vaikams linija

MetaBūkime draugais

*****

Paskaitykime

Pavartykime

Pažaiskime

***

smagus, mokomasis žaidimas, skirtas 5–9 metų amžiaus vaikams

Žymų debesėlis

*
*
*
*
*
*
*
*
*