Konkursas

Vaikų literatūros skyrius “Žalioji pelėda”,
vedėja Alvida Bratkauskienė
telef.: 845 420200
zaliojipeleda@gmail.com

Kniaudiškių g. 38,
Panevėžys

Rodyk draugams
Šokių konkursas

Daugiau nuotraukų>>>

Vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“ vykdo vaikų ir jaunimo meno projektą „Vau, aš galiu!“, kurį dalinai remia miesto savivaldybė. Ką tik įvykęs šokių konkursas, pasitelkiant XBOX konsolę, vienos iš šio projekto įgyvendinamų veiklų rezultatas.

Konkursas vyko 2 turais, jame dalyvavo 10 vaikų. Tris prizines vietas iškovojo ir diplomais apdovanoti: Leah Benedicte Kim - 1, Vilius Pakštys – 2 ir Aida Janulytė – 3 vieta.

Varžytuvių dalyviai, šįkart nepakliuvę tarp prizininkų, irgi neliko nuskriausti – visų laukė paguodos prizai ir galimybė išmėginti savo gebėjimus naujuose konkursuose.

Rodyk draugams
Šokių konkursas

Daugiau nuotraukų>>>

Praėjusį trečiadienį vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“ įsikūrusioje kūrybinių medijų studijoje „Saviraiškos kodas“ buvo organizuojamas šokių konkursas vaikams. Konkurso dalyvių varžytuvės vyko pasitelkiant XBOX žaidimų konsolės žaidimą „Dance central spotlight“. Pasitikrinti savo judesio, muzikinės klausos ir plastikos gebėjimus panoro net 14 bibliotekos skaitytojų.

Konkursas vyko trimis turais, kurių metu paaiškėjo prizinių vietų laimėtojai. Vikriausios šį kartą buvo mergaitės. Pirmas tris vietas laimėjusios Skaistė, Saulė ir Marta buvo apdovanotos šokoladiniais aukso, sidabro ir bronzos medaliais. Ne ką nuo jų atsiliko ir šokėjai berniukai. Visi konkurse dalyvavę vaikai gavo diplomus ir vaišinosi saldžiais spalvotais kirminiukais.

Rodyk draugams
Rašinių-atsiliepimų konkursas

Skelbiamas akcijos „Metų knygos rinkimai 2015“ konkursas moksleiviams!

Akcijos „Metų knygos rinkimai 2015“ organizatoriai kviečia moksleivius dalyvauti rašinių-atsiliepimų konkurse. Skaitykite akcijoje dalyvaujančias knygas ir dalykitės savo mintimis: kuo knyga įdomi/neįdomi, kodėl rekomenduotumėte knygą draugui, ko norėtumėte palinkėti autoriui ir pan.

Atrinkti rašiniai-atsiliepimai bus paskelbti Metų knygos rinkimų interneto svetainėje. Geriausiai įvertintų atsiliepimų autoriai bus apdovanoti diplomais ir kvietimais į Vilniaus knygų mugę.

Rašinius-atsiliepimus prašome siųsti iki 2016 m. vasario 10 d. adresu i.mankeviciene@lnb.lt

Akcijoje „Metų knygos rinkimai 2015“ dalyvaujančios knygos:

  vaikų knygų kategorija: Ramintos Baltrušytės „Kalvėnų miesto paslaptis“, Tomo Dirgėlos „Apie raganą Šiokiątokią“, Birutės Mar „Gėlininkė“, Ramunės Savickytės „Adelės dienoraštis. Ruduo“ ir Rimvydo Stankevičiaus „Pūgos durys“;

  paauglių knygų kategorija: Akvilinos Cicėnaitės „Niujorko respublika“, Kristinos Gudonytės „Jie grįžta per pilnatį“, Dainos Opolskaitės „Eksperimentas gyventi“, Rebekos Unos „Atjunk“ ir Renatos Šerelytės „Rebekos salos“;

  suaugusiųjų prozos knygų kategorija: Birutės Jonuškaitės „Maranta“, Valdo Papievio „Odilė, arba Oro uostų vienatvė“, Dalios Staponkutės „Iš dviejų renkuosi trečią“, Antano Šileikos „Pirkiniai išsimokėtinai“ ir Tomo Vaisetos „Paukščių miegas“

  suaugusiųjų poezijos knygų kategorija: Vlado Braziūno „Stalo kalnas“, Jurgitos Jasponytės „Šaltupė“, Donaldo Kajoko „Apie vandenis, medžius ir vėjus“, Aušros Kaziliūnaitės „Mėnulis yra tabletė“ ir Aido Marčėno „Viename“.

Akcijos „Metų knygos rinkimai“ organizatoriai

Rodyk draugams
Kviečia konkursas!Piešinių konkursas!

Mūsų draugai – informacinis švietimo projektas www.vaikodiena.lt – skekbia piešinių konkursą „Darželis – antrieji mano namai“. Kviečiame mažuosius savo skaitytojus prisijungti ir smagiai praleisti laiką kuriant!

Daugiau informacijos http://vaikodiena.lt/konkursas/

Rodyk draugams
Atviruko konkursas

Vaikų literatūros skyrius “Žalioji pelėda”,
vedėja Alvida Bratkauskienė
telef.: 845 420200
zaliojipeleda@gmail.com

Kniaudiškių g. 38,
Panevėžys

Rodyk draugams
Baltos lankos, juodos avys

Vaikų bibliotekoje „Žalioji pelėda“ įvyko raiškaus skaitymo konkursas „Baltos lankos, juodos avys“. Čia varžėsi „Ąžuolo“ pagrindinės mokyklos 1 – 4 klasių mokiniai dėl galimybės atstovauti savo mokyklą miesto skaitovų konkurse. Renginį pradėjo praėjusių metų konkurso laureatė, visus sužavėjusi be galo išraiškingai perskaitytu Vytautės Žilinskaitės apsakymu „Baidyklė po krėslu“.

Vėliau jau varžėsi konkurso dalyviai – mažieji skaitovai. Šventiškai nusiteikę ir pasitempę, vaikai raiškiai skaitė savo pasirinktus tekstus. Vertinimo komisijai (bibliotekos vedėja Alvida Bratkauskienė, mokyklos direktoriaus pavaduotoja Rasa Armakauskienė ir lietuvių kalbos mokytoja Valdonė Lelienė) ne taip ir lengva buvo išrinkti geriausią.

Kol komisija ginčijosi, žiūrovus ir dalyvius linksmino Violetos Merkienės mažųjų šokėjų grupė, skambėjo kanklės ir smuikai.

Laureate tapo antrokė Gabija Tuomaitė, skaičiusi ištrauką iš D. Rodario knygos. Negalima nepaminėti išraiškingai ir uždegančiai skaičiusių savo pasirinktus tekstus Paulinos Lupeikytės ir Viktorijos Ignatavičiūtės. Nepastebėtos neliko skaitovės Liepa Povilionytė, Ugnė Paurytė ir kiti. Visi konkurso dalyviai išsinešė padėkos raštus. O trys bibliotekos išrinktos prizininkės buvo apdovanotos dar ir knygomis.

Skaitovų konkursas – dar vienas gražus renginys į „Mūsų metų” (interpretuojant Kristijono Donelaičio metų ciklą) projektinių darbų kraitę vaikų bibliotekoje „Žalioji pelėda”, kurių per metus planuojama surinkti pilną aruodą.

Daugiau nuotraukų>>>

Rodyk draugams
Skelbiamas recenzijų konkursas
  Akcijos „Metų knygos rinkimai 2013“ organizatoriai kviečia rašyti recenzijas ekspertų komisijų atrinktoms penkiolikai šiuolaikinių lietuvių autorių knygų trijose kategorijose: suaugusiųjų, poezijos ir vaikų.

Vaikų biblioteka „Žalioji pelėda“ kviečia savo skaitytojus skaityti atrinktas knygas vaikų kategorijoje, rašyti joms recenzijas ir dalyvauti konkurse.

  Vaikams pasiūlytos šios knygos: Tomo S. Butkaus „Bumba Dumba ir Visatos sukūrimas“ („Vario burnos“, 2012), Vitalijos Lapinos „Ar pažįsti Kiukį“ („Vaga“, 2013), Kęstučio Navako „Udo ir Dra niekaip nesusikalba“ („Jūsų Flintas“, 2012), Antano Šimkaus „Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt.“ („Bernardinai.lt“, 2012) ir Ingridos Vizbaraitės „Karžygiuko istorija“ („Nieko rimto“, 2012).

  Minėtų knygų recenzijas siųsti iki 2014 m. vasario 1 d. elektroninu paštu: a.augustaitiene@lnb.lt.

  Galima siųsti ir jau publikuotas recenzijas. Visos atsiųstos recenzijos bus paskelbtos Metų knygos rinkimų interneto svetainėje.

  Geriausių recenzijų autoriams bus skiriamos premijos: pirmoji vieta – 500 litų, antroji – 300 litų, trečioji – 200 litų.

Plačiau http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt/index.php?219735411

Rodyk draugams
Renginių įkarštyje

NACIONALINĖ LIETUVOS BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ

Nacionalinei bibliotekų savaitei skirtų renginių maratonas vaikų bibliotekoje „Žalioji pelėda” pačiame įkarštyje:

Šiandiena jau matėme puikų „Verdenės” pagrindinės mokyklos pradinukų vaidinimą „Raudenkepurės kelionė”, sulaukusį gausaus būrio žiūrovų. Jaunųjų aktorių mokytoja Loreta Valainienė. Pabaigoje visi kartu sušokome draugystės šokį.

Nuotraukos>>

Šiandiena bibliotekoje svečiavosi Pasvalio rajono Jurgėnų pradinės mokyklos mokiniai, jie ir Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Jurgėnų padalinio jaunieji skaitytojai. Vaikus į mūsų biblioteką palydėjo jų mokytoja ir Jurgėnų bibliotekos vedėja.

Šiandiena vyko meninio skaitymo konkursas, kurio metu iš gražaus „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos pradinukų būrio komisija (Juozo Miltinio dramos teatro aktorius Andrius Povilauskas, bibliotekos „Žalioji pelėda“ vedėja Alvida Bratkauskienė ir vyresn. bibliotekininkė Vida Krauleidienė) išrinko atstovą į miesto jaunųjų skaitovų konkursą. Ja tapo Brigita Karosaitė (1a klasė). Geriausieji – apdovanoti mokyklos ir bibliotekos padėkos raštais, kitiems – padėkos už dalyvavimą.

Nuotraukos>>

Šiandiena, per užsiėmimus bibliotekoje veikiančiame vaikų kūrybinės saviraiškos klube „Dryžuota kojinė” „gydėme knygeles“, o bibliotekos savanorė, taudodailininkė Dainora Guokienė visus pamokė, kaip pasidaryti originalų, dailų ir mielą skirtuką knygoms.

Nuotraukos>>

Iš visų renginių žiūrovai ir dalyviai išsinešė po specialiai Nacionalinei bibliotekų savaitei sukurtą skirtuką knygoms.

Rodyk draugams
 

Lapkritis 2018
P A T K P Š S
« Spa    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Puslapiai

Nauji įrašai

Temos

Archyvai

Naujienlaiškis

Jūsų el. paštas:

********************

Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka

  Panevio miesto VB elektroninis katalogas

Pagalbos vaikams linija

MetaBūkime draugais

*****

Paskaitykime

Pavartykime

Pažaiskime

***

smagus, mokomasis žaidimas, skirtas 5–9 metų amžiaus vaikams

Žymų debesėlis

*
*
*
*
*
*
*
*
*