Šiaurės šalių literatūros savaitė

Daugiau nuotraukų>>>

Šiaurės šalių literatūros savaitė - ilgiau nei 20 metų trunkantis kultūros projektas, kurio tikslas yra skleisti skaitymo džiaugsmą, literatūrą ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją.

1995 m. rugpjūtį naujai įsikūrusi Šiaurės šalių bibliotekų asociacija Kopenhagoje surengė konferenciją. Ją užbaigė susitikimas, kurio metu dalyviai susitarė bibliotekose propaguoti šiaurietiškumo idėją. Norėta išgarsinti šiaurietišką pasakojimo tradiciją ir skleisti Šiaurės literatūrą visose Šiaurės šalyse. Tolesniems planams vykdyti Šiaurės šalių bibliotekų asociacija ir Šiaurės šalių asociacija 1995 m. įkūrė bendrą darbo grupę. Pagrindinė projekto mintis šiandien vis dar tokia pati, kokia buvo 1995-aisiais - tamsiausiu laiku metuose uždegti šviesą ir susirinkti kartu skaityti ir klausytis pasakojimų iš knygų.

Jau tradiciškai, Šiaurės šalių literatūros savaitė, buvo paminėta ir vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“. Dar gerokai prieš skaitymus čia parengta, bibliotekos fonduose esančios, šiaurės šalių literatūros paroda.

Niūrią rudeninę popietę sušildė bibliotekoje sužibusios žvakių liepsnelės. Jaukiai susėdę rateliu vaikai klausė ištraukos iš švedų rašytojų Elias ir Agnes Vahlund knygos „Superherojų vadovas“. Ją skaitė teatro būrelio vadovė Birutė Beresnevičienė. Vaikai užgniaužę kvapą sekė mergaitės Lizos istorijomis ir išgyvenimais.

Pertraukėlių metu buvo gurkšnojama arbata, vaišinamasi saldumynais, bendraujama, aptariama perskaityta istorija. Skaitymuose dalyvavo bibliotekoje įsikūrusio teatro būrelio vaikai.

Rodyk draugams
Į kalnus

Daugiau nuotraukų >>>

Ar kopėte kada nors į kalnus?
Ar trūko oro?
O ar pasiėmėte jo kartu su savimi?

Taip į parodos žiūrovus kreipiasi Panevėžio suaugusiųjų dailės studijos IN vadovė Irina Nosova. Parodoje šios studijos narių tapybos darbai kalnų tematika. Ji taip ir vadinasi – „Į kalnus“.

Paroda vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“ veiks iki lapkričio 29 dienos. Kviečiame!

Rodyk draugams
Ažūrinė harmonija

Daugiau nuotraukų>>>

Vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“ padvelkė švelnia kvapų gama ir ledinio ažūro elegancija. Čia atidaryta Dainos Bučiūnienės personalinė ažūrinių žvakių paroda „Ažūrinė harmonija“.

Kaip gimė idėja kurti tokias žvakes? Apie tai pati autorė rašo: „Šias nuostabias žvakes išvydusi vienoje Skandinavijos šalių, likau sužavėta perkeltu šiaurės pašvaistės spalvų spektru į namų pasaulį. Tos šviesos norėjosi parsivežti ir pas mus, į niūrias, mažai saulės matančias lietuviškas namų erdves… Taip prieš trejus metus pradėjau gaminti, formuoti tą ledinį ažūrą, kurio spindesys maloniai nuteikia, kai jį įkurdini namų kampelyje, ant darbo stalo, SPA centro interjere, ant jaukaus restoranėlio stalelio ar surandi jam vietą šaltokame ofise…“

Paroda veiks iki lapkričio 20 dienos. Maloniai kviečiame.

Rodyk draugams
Rudeniniai liūtukai

Daugiau nuotraukų>>>

Vaikų bibliotekoje „Žalioji pelėda“, ką tik „apsigyveno“ liūtukai. Ir ne bet kokie, o rudeniniai! Taip pavadintą savo kūrybinių darbelių parodą parengė Panevėžio „Vilties“ progimnazijos 2b klasės mokiniai. Vaikų mokytoja Rita Baltmiškienė.

Paroda veiks iki lapkričio 29 dienos. Maloniai kviečiame!

Rodyk draugams
Rudens dovanos

Daugiau nuotraukų>>>

Ruduo dovanoja per vasarą užaugusias ir jau prisirpusias savo gėrybes. O jos – didžiulis vitaminų šaltinis mūsų organizmui. Gal kaip tik todėl vienas iš rudens mėnesių – spalis, skelbiamas sveikatos mėnesiu.

Ta proga vaikų biblioteka „Žalioji pelėda“ organizavo interpretacijų iš rudens gėrybių parodą bei originaliai – karutyje, kartu su daržovėmis, pristatė naujas knygas. Šias abi parodas jungia bendras pavadinimas – „Rudens dovanos“. Bet tai dar ne viskas! Į svečius buvo pakviesta ir jauna, vaikiškos knygelės „Linksmorijos. Linksmos istorijos ir idėjos kūrybai“ autorė Inga Kanišauskė.

Autorė pasakojo apie tai, kaip gimė ši linksma knygutė, kokias istorijas į ją sudėjo, kaip pradėjo rašyti, kurti ir žaismingai žvelgti į mus supantį pasaulį.

Kadangi spalvingai iliustruotoje knygelėje yra 12 idėjų kūrybiniams darbeliams, Inga vaikams pasiūlė nieko nelaukiant pasigaminti po spalvingą sraigę ar drugelį ir jais papuošti šiaudelius. Užvirė linksmas darbas.

Jaunoji rašytoja Inga „Žaliajai pelėdai“ padovanojo savo kūrybos knygą „Linksmorijos. Linksmos istorijos ir idėjos kūrybai“, kad kiekvienas ją skaitytų, dalintųsi linksma akimirka ir išlaisvinę savo vaizduotę pasinertų į fantazijos pasaulį.

Iš renginio vaikai išėjo nešini savo pačių pasigamintomis sraigėmis bei drugeliais papuoštais šiaudeliais, o kartu išsinešė ir daug teigiamų emocijų, kurios veikia ne prasčiau už vitaminus!

Rodyk draugams
Kūrybiškas laisvalaikis

Daugiau nuotraukų>>>

Vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“ atidaryta Panevėžio moksleivių namų, dailiųjų amatų ir žaislų siuvimo būrelių, vaikų darbų paroda „Kūrybiškas laisvalaikis“. Vaikų mokytojos ir parodos kuratorės A. Markutienė ir V. Jakevičienė.

Paroda veiks iki lapkričio 5 dienos. Maloniai kviečiame!

Rodyk draugams
Darželinukų piešinėliai

Daugiau nuotraukų>>>

Vaikų bibliotekoje „Žalioji pelėda“ atidaryta lopšelio-darželio „Aušra“ ugdytinių piešinių paroda „Rudens dovanos“, skirta sveikatos mėnesiui.

Kviečiame lankytis bibliotekoje ir pasidžiaugti mažųjų dailininkų darbeliais.

Paroda veiks iki spalio 25 dienos.

Rodyk draugams
Europos kalbų dienai

Daugiau nuotraukų>>>

Rugsėjo 26 dieną švenčiama Europos kalbų diena. Šios šventės metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms.

Ta proga vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“ parengta literatūros paroda „Mokykimės kalbų“. Paroda veiks visą savaitę. Maloniai kviečiame!

Rodyk draugams
Laisva mintis

Daugiau nuotraukų>>>

„Laisva mintis“ – tai dar viena nauja piešinių paroda vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“. Ją surengė Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos II klasės moksleivė Karolina Janišauskaitė.

Paroda veiks iki spalio1 dienos. Kviečiame!

Rodyk draugams
Batuoto katino batai

Daugiau nuotraukų>>>

Tikriausiai visi žinote pasaką „Batuotas katinas“. O gal norėtumėte pamatyti ir nepaprasto katino batų kolekciją? Tada kviečiame į vaikų literatūros skyrių „Žalioji pelėda“. Čia eksponuojama nauja paroda taip ir vadinasi – „Batuoto katino batai“. Katinui batų kolekciją surinko senjoras Mečys Činčis. Šalia batų rasite ir bibliotekos fonde saugomų to paties pavadinimo pasakų knygų, kurias įvairiais metais išleido įvairios Lietuvos leidyklos.

Paroda veiks iki spalio 1 dienos. Maloniai kviečiame!

Rodyk draugams
 

Lapkritis 2018
P A T K P Š S
« Spa    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Puslapiai

Nauji įrašai

Temos

Archyvai

Naujienlaiškis

Jūsų el. paštas:

********************

Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka

    Panevio miesto VB elektroninis katalogas

Pagalbos vaikams linija

MetaBūkime draugais

*****

Paskaitykime

Pavartykime

Pažaiskime

***

smagus, mokomasis žaidimas, skirtas 5–9 metų amžiaus vaikams

Žymų debesėlis

*
*
*
*
*
*
*
*
*