Elektroninės patyčios tarp vaikų

Daugiau nuotraukų>>>

Šiandieną vaikų bibliotekos „Žalioji pelėda“ skaitytojai iš „Ąžuolo“ progimnazijos su mamomis ir savo mokytoja Jolanta Vaikasiene susirinko dalyvauti virtualiame renginyje patyčių internetinėje erdvėje tema. Belaukiant tiesioginės transliacijos bibliotekos vedėja Alvida Bratkauskienė pristatė šios dienos temą, domėjosi atvykusiųjų mintimis ir patirtais išgyvenimais.

Nauja, moderni bibliotekos technika, įsigyta vykdant projektą „Inovacija, skatinanti kurti“ suteikė puikią galimybę stebėti kokybišką tiesioginę internetinę transliaciją iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos ministudijos tema „Elektroninės patyčios tarp vaikų: kuo gali padėti tėvai?“.

Transliacijos metu pašnekovė, Vaikų linijos psichologė Jurgita Smiltė-Jasiulionė pasakojo, kaip tėvai geriausiai gali padėti savo vaikams spręsti elektroninių patyčių situacijas. Buvo pateikta aktuali vaizdinė medžiaga, įvardinta situacija ir ieškoma jos sprendimo būdų, pademonstruotas dinamiškas animacinis filmukas. Transliacijos metu susirinkusieji turėjo galimybę elektroniniu būdu pateikti jiems rūpimus klausimus.

Šią transliaciją rengė Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, bendradarbiaujant su asociacija „Langas į ateitį“ kartu su VšĮ „Vaikų linija“ vykdant Saugesnio interneto projektą.

Rodyk draugams
Saugus internete

Visi puikiai žinome, kad pamokos vyksta mokykloje. O pamoka bibliotekoje? Pasirodo tai visai įmanoma ir net įdomu!

Pažymint saugesnio interneto savaitę vaikų biblioteka „Žalioji pelėda“ ir „Ąžuolo” pagrindinės mokyklos jaunųjų kompiuteristų būrelis sumanė kartu pravesti integruotą „Saugaus interneto“ pamoką bibliotekoje.


Daugiau nuotraukų>>>

Pasitelkiant internetą ir multimediją, vaikai buvo supažindinti su pagrindinėmis taisyklėmis, kurių neturėtume pamiršti naršydami internete, žaisdami ar bendraudami socialiniuose tinkluose. Vaikai susidomėję žiūrėjo edukacinius filmukus, juos komentavo ir aptarė, bendravo, palietė patyčių internetinėje erdvėje temą, dalinosi asmeniniais išgyvenimais. Užsiėmimą vedė „Ąžuolo” pagrindinės mokyklos jaunųjų kompiuteristų būrelio vadovė Daiva Stefanavičienė.

Pakartoję ir pagilinę žinias kaip elgtis, kad internetas visada būtų tik draugiškas – visi kartu žaidė žaidimą su voriuku Web‘u.

Nekasdieniškai pamokai artėjant į pabaigą, bibliotekos vedėja Alvida Bratkauskienė pamokos dalyviams padalino asociacijos “Langas į ateitį” suvenyrus, kurie primins ne tik bibliotekoje vykusią integruotą „Saugaus interneto“ pamoką, bet ir tai ką naujo sužinojo, išmoko ar pakartojo.

Rodyk draugams
Saugesnio interneto savaitė 2015

Vasario mėnesį jau 12-ąjį kartą daugelyje pasaulio šalių minima Saugesnio interneto diena. Ši diena skirta atkreipti visuomenės dėmesį į saugų elgesį internete, siekiant apsaugoti vaikus nuo neteisėto ir žalingo interneto turinio bei skatinti visuomenę saugiau ir atsakingiau naudotis interneto technologijomis ir mobiliaisiais įrenginiais.

Ta proga vasario 9 – 14 d. skelbiama Saugesnio interneto savaitė. Vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda”, kaip ir praėjusiais metais, siekdamas jauniesiems internautams padėti jaustis saugesniais internetinėje erdvėje, jungiasi prie lietuviškos iniciatyvos SAUGESNIO INTERNETO SAVAITĖ BIBLIOTEKOJE.

Vasario 11 dieną 13 val. bibliotekoje vyks integruota „Saugaus interneto“ pamoka. Užsiėmimą praves „Ąžuolo” pagrindinės mokyklos jaunųjų kompiuteristų būrelio vadovė Daiva Stefanavičienė.

Skaitytojams siūlomos ir įdomios virtualios edukacinės veiklos:

 • žaidimas, kviečiantis pačiam paklaidžioti po bekraštį interneto mišką ir atrasti, kaip elgtis internete, kad jis visada būtų draugiškas;
 • užsukti į draugiško interneto puslapį jauniems žmonėms, kur be viktorinų, saugaus elgesio internete pamokėlių, skirtų vaikams, pedagogams ir tėvams, žaidimų forma (pasakojamos animuotos istorijos, kuriose gali dalyvauti patys vaikai, padėdami pasakojimų herojams pasirinkti teisingą sprendimą) mokoma kaip apsisaugoti nuo internete tykačių pavojų;
 • susipažinti su asociacijos „Langas į ateitį“ parengta informacine medžiaga, leisiančia geriau perprasti Facebook naudojimosi ir savo privatumo jame išsaugojimo niuansus;
 • pavartyti VšĮ „Vaikų linija“ parengtą lankstinuką su patarimais, kaip saugiai elgtis internetinėje erdvėje;
 • susipažinti su prieš porą metų priimtu Garbingo elgesio internete kodeksu;
 • pasisemti žinių saugaus interneto enciklopedijoje;
 • testas, kuris padės pasitikrinti, ar moki saugiai elgtis internete.

Rodyk draugams
Saugesnio interneto savaitė

Vasario mėnesį jau 11-ąjį kartą daugelyje pasaulio šalių minima Saugesnio interneto diena. Ši diena skirta atkreipti visuomenės dėmesį į saugų elgesį internete, siekiant apsaugoti vaikus nuo neteisėto ir žalingo interneto turinio bei skatinti visuomenę saugiau ir atsakingiau naudotis interneto technologijomis ir mobiliaisiais įrenginiais.

Šių metų šūkis – Kurkime geresnį internetą kartu!

Ta proga vasario 10 – 15 d., pirmą kartą šalyje, skelbiama Saugesnio interneto savaitė. Daugelis bibliotekų jungiasi prie šios iniciatyvos, padėdamos savo bendruomenei jaustis saugesniais internetinėje erdvėje.

Vaikų biblioteka „Žalioji pelėda“ siūlo savo skaitytojams:

 • įdomų ir uždegantį žaidimą, kviečiantį pačiam paklaidžioti ir atrasti, kaip elgtis internete, kad jis visada būtų draugiškas;
 • susipažinti su asociacijos „Langas į ateitį“ parengta informacine medžiaga, leisiančia geriau perprasti Facebook naudojimosi ir savo privatumo jame išsaugojimo niuansus;
 • pavartyti VšĮ „Vaikų linija“ parengtą lankstinuką su patarimais, kaip saugiai elgtis internetinėje erdvėje;
 • susipažinti su praėjusiais metais priimtu Garbingo elgesio internete kodeksu:

Rodyk draugams
Kuriame naujovišką biblioteką

NACIONALINĖS BIBLIOTEKŲ SAVAITĖS DIENORAŠTIS (II):

Tęsiasi Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiai. Šiandieną „Žalioji pelėda” sukvietė žiūrėti tiesioginę projekto „Bibliotekos pažangai” transliaciją ir dalyvauti diskusijoje „KURIAME NAUJOVIŠKĄ BIBLIOTEKĄ”. Pasidalinti savo mintimis kokią norėtų matyti šiuolaikišką biblioteką, ko iš jos tikisi ir pageidauja atėjo bibliotekos draugai iš „Ąžuolo” pagrindinės mokyklos. Diskusijoje dalyvavo mokytojos Danutė Dumbrienė, Daiva Baubonienė ir po atstovą iš įvairių mokyklos klasių. Pradžioje lankytojai buvo pakviesti stebėti tiesioginės vaizdo konferencijos apie bibliotekose vykstančius pokyčius, naujoviškos bibliotekos viziją. Transliacijos metu buvo demonstruojami sėkmingi pavyzdžiai - jau įgyvendinti teigiami pokyčiai Lietuvos bibliotekose, kurie galėtų tapti įkvėpimo šaltiniu renginio-diskusijos dalyviams. Taigi, žiūrint tiesioginę transliaciją, gimė įdomių, netikėtų, o kartais net prieštaringų minčių, pastebėjimų ir pageidavimų, iš kurių rengsime savo naujoviškos bibliotekos viziją. Keletas iš jų:

Manau, jog pirma užėjęs į biblioteką pastebi jos interjerą. Ji turėtų būti jauki… vaikų knygų skyriaus sienos apipieštos vaikiškų knygų herojais…

Galėtų biblioteka būti tamsi, atskiras staliukas su staline lempa kiekvienam žmogui. Labai jauki biblioteka yra Hario Poterio filme. Aukštos lentynos, labai didelė erdvė, joje visada tamsu.

Atskiras, skaitytojų informacijai skirtas kompiuteris, kuriame būtų galima sužinoti apie bibliotekoje esančias knygas. …būtų galima išgerti arbatos.

Bibliotekos tinklapis - konkursų, akcijų, naujienų paskelbimui.

Tačiau norėtųsi patalpos, kurioje svarbiausia būtų TIK KNYGA, be jokių „technologijų.”

Negalima išmesti senų knygų, nes biblioteka praras savo vertę.

Bibliotekose vyksta daud įvairių gerų dalykų, bet dažnai ta informacija nepasiekia skaitytojų…

Norėčiau, kad biblioteka daugiau bendradarbiautų su mokykla. Jaučiame, kad šiuo metu iniciatyva yra daugiau iš bibliotekos pusės. Mokytojai pasyvesni. Norėčiau, kad ateityje būtų organizuojami bendri projektai, kuriuose dalyvautų ir mokytojai. Gerų naujų idėjų linkime bibliotekai! To paties linkime ir sau!

Mokytoja D. Dumbrienė.

16.00 val. į biblioteką rinkosi vaikų kūrybinės saviraiškos klubo „Dryžuota kojinė” dalyviai. Šiandien jie tapo geraisiais knygelių gydytojais. Bibliotekoje vyko akcija-valandėlė „GYDAU KNYGELES”, kurios metu buvo suklijuota per pusšimtį knygelių.

Primename – ekskursijos į biblioteką ir lėlių teatro spektakliukai „Miško biblioteka” laukia jūsų kiekvieną Nacionalinės bibliotekų savaitės dieną. Registruotis tel.: 845 420200.

Gegužės 2 d. 11.00 val. bibliotekos skaitytojus sukvies Godos Narkutės autorinės piešinių parodos „Tau, mamyte” atidarymas ir pasakų rytmetys „Ant mamytės kelių”.

Gegužės 3 d. 11.00 val. - viktorina „Kas knygelėje gyvena?”

SKAITYK BIBLIOTEKOJE!

Rodyk draugams
„Protų kovos“ – tavo bibliotekoje

Praėjusį antradienį, biblioteka „Žalioji pelėda“ savo skaitytojus sukvietė į virtualią saugaus interneto pamoką, kurios metu buvo galima sužinoti kaip apsisaugoti nuo internetinėje erdvėje slypinčių pavojų bei pasirengti vasarį Lietuvos viešosiose bibliotekose vyksiančioms „Protų kovoms“.

Ateinančiose viktorinose „Protų kovos“ lauksime ne tik vaikų ir paauglių, bet ir jų tėvų bei senelių. Tai bus įdomus, žaismingas, visų amžiaus grupių žmones įtraukiantis ir – svarbiausia – žinių prasme naudingas žaidimas.

Bibliotekoje „Žalioji pelėda“ Gustavo Protų kovos vyks:

- vasario 8 dieną, 15.00 val. – viktorina apie Saugaus interneto dieną;

- vasario 22 dieną, 15.00 val. – viktorina skirta gimtajai kalbai.

Tad jau dabar galite pradėti burti komandą ir nurodytomis dienomis savo proto aštrumą pademonstruoti susiremdami su komandomis iš visos Lietuvos. Prieš ateinant į biblioteką, rekomenduojame perskaityti „Protų kovų“ nuostatus ir taisykles.

Nurodytą dieną bibliotekoje jūsų lauksime 14.30 val. – pasiruošime žaidimui, bus registruojamos komandos, jungiamasi prie žaidimų platformos.

Protų kovos prasidės 15.00 valandą. Joms teisėjaus Gustavas! Nugalėtojų laukia prizai.

„Gustavo Saugaus interneto žygis per Lietuvos bibliotekas“ unikalus tuo, kad vaizdo transliacijų būdu suvienys per tūkstantį šalies viešųjų bibliotekų ir keliasdešimt tūkstančių jų lankytojų. Vienu metu tarpusavyje varžysis ir savo proto aštrumą bei žinias demonstruos komandos iš visos Lietuvos.

Visuomenės informavimo kampaniją „Saugus ir draugiškas internetas bibliotekose“ vykdo projektas „Bibliotekos pažangai“. Pagrindinis kampanijos tikslas – didinti viešos interneto prieigos vartotojų ir kitų tikslinių grupių sąmoningumą naudojantis internetu ir taip padėti užtikrinti jų saugumą bei išvengti galimų pavojų internete.

Iki 2012 metų truksiantį projektą „Bibliotekos pažangai“ Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendina kartu su Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija ir šalies viešosiomis bibliotekomis. Projektą drauge finansuoja Billo ir Melindos Gatesų fondas, Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir savivaldybės bei bendrovė „Microsoft“, padovanojusi naujausios programinės įrangos. Projekte dalyvauja daugiau kaip 1 200 viešųjų bibliotekų.

Rodyk draugams
Atsargus internete

Internetinė erdvė it magnetas traukia didelius ir mažus. Traukia su visais joje slypinčiais atradimais, informacija, o kartu - pavojais ir grėsmėmis. Ir tai nestebina, juk - gyvenimas verda. Bėda tik, kad pernelyg dažnai kibernetinis pasaulis užgožia realųjį: suėda didžiąją dalį laiko, gundo įvairiais pasiūlymais ir neatrodo pavojingas ar nesaugus. O kaip yra iš tikrųjų? Internetas mums leidžia jaustis ir būti tuo, kuo norime. Esame kūrėjai. Tačiau fantazuodami pamirštame, kad prie kito kompiuterio ekrano irgi gali sėdėti lygiai toks pat kūrėjas…

Internetas - kaip realus pasaulis, su tam tikrais dėsniais, taisyklėmis ir pavojais. Tačiau jei tinkamai jame elgsimės, internetas visada mums bus draugiškas… Atsargaus elgesio internete reikia mokytis lygiai taip, kaip vaikystėje išmokome atsargiai elgtis gatvėje.

Puiku, jei jau esi tobulai įvaldęs kompiuterį ir internete jautiesi kaip žuvis vandenyje, tačiau ar tikrai žinai, kad virtualiame pasaulyje, kaip ir kasdieniame gyvenime, reikia būti atsargiam?

Vasarį Lietuvos viešosios bibliotekos (tame tarpe ir vaikų biblioteka „Žalioji pelėda“) kartu su Gustavu skelbia atsargaus elgesio internete mėnesiu ir kviečia gyventojus – ypač vaikus ir paauglius – išmokti internete elgtis atsargiai. Vasario 1 dieną 15 valandą ateikite į biblioteką – į specialią Gustavo laidą apie atsargų elgesį internete ir pamatysite, kokie pavojai jame slypi, sužinosite kaip jų išvengti. Atsiveskite ir draugus! Jos metu galėsite pasirengti ateinančiais vasario antradieniais Lietuvos viešosiose bibliotekose (kartu ir Tavo bibliotekoje „Žalioji pelėda“) vyksiančioms „Protų kovoms“.

Lietuvos viešosiose bibliotekose vykdoma kampanija „Atsargus internete“ yra projekto „Bibliotekos pažangai“ dalis.

Kiekvieną vasario antradienį savo viešojoje bibliotekoje galėsite stebėti vaikų numylėtinį – Lietuvos televizijos personažą Gustavą. Jis ves Saugaus interneto pamoką ir teisėjaus „Protų kovoms“. Nacionaline akcija „Gustavo Saugaus interneto žygis per Lietuvos bibliotekas“ projektas „Bibliotekos pažangai“ oficialiai pradeda šviečiamąją kampaniją „Saugus ir draugiškas internetas bibliotekose“.

Plačiau: http://www.bibliotekospazangai.lt/atsargusinternete/default.aspx

Rodyk draugams
 

Liepa 2018
P A T K P Š S
« Bir    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Puslapiai

Nauji įrašai

Temos

Archyvai

Naujienlaiškis

Jūsų el. paštas:

********************

Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka

  Panevio miesto VB elektroninis katalogas

Pagalbos vaikams linija

MetaBūkime draugais

*****

Paskaitykime

Pavartykime

Pažaiskime

***

smagus, mokomasis žaidimas, skirtas 5–9 metų amžiaus vaikams

Žymų debesėlis

*
*
*
*
*
*
*
*
*