Vaikai skaitė Maironį

NACIONALINĖ LIETUVOS BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ

Balandžio 23 dieną, 12.00 val. visose Lietuvos bibliotekose vyko nacionalinės bibliotekų savaitės atidarymo renginiai. Šia proga Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimo kalbos internetinę transliaciją, projekto „Bibliotekos pažangai“ dėka, galėjo stebėti tūkstančiai respublikos gyventojų, savo bibliotekų pakviesti į pirmąjį bibliotekų savaitės renginį – Maironio skaitymus.

Sveikinimą stebėjo ir gausus vaikų bibliotekos „Žalioji pelėda” skaitytojų būrys, susirinkęs į bibliotekų savaitės atidarymą.

Išklausę sveikinimo žodį, vaikai susipažino su jiems dar mažai žinomu Maironiu, skaitė ir inscenizavo jo kūrybą, surengė ir pristatė eilėraščių iliustracijų ir, svarbiausias rašytojo gyvenimo datas iliustruojančių, fotografijų kopijų parodėlę.

Maloniai nustebino pradinukų iš „Šaltinio” pagrindinės mokyklos išradingumas ir kruopštumas pristatant Maironį. Vaikai į biblioteką sugužėjo pasipuošę tautiniais rūbais, nešini liaudies muzikos instrumentais: skudučiais, dūdelėmis ir pan., specialiai šiai dienai skirta atributika – dailiomis, pačių rankomis pasidarytomis vėliavėlėmis „2012 – Maironio metai”.

Maironio skaitymai prasidėjo posmeliu iš eilėraščio „Kur bėga Šešupė”. Mokytoja Sigita Bekerienė įdomiai supažindino su rašytoju, jo vaikyste, gyvenimu, kūryba. Vaikai žemėlapyje galėjo surasti vietą, kurioje gimė ir gyveno Maironis, pamatyti nuotraukas su jo sodyba, artimaisiais…

Visus sužavėjo Maironio poemos „Jūratė ir Kastytis” inscenizacija. Originaliai perteikta bangų mūša, užmetami žvejybiniai tinklai, stilizuotas Kastyčio laukimas, Jūratei besidabinant gintarais ir pan. Vaikų mokytoja Aelita Melėnienė.

Baigiantis renginiui vaikų bibliotekos „Žalioji pelėda” vedėja Alvida Bratkauskienė padėkojo visiems už įdomų Maironio pristatymą ir klasių bibliotekėlėms padovanojo po knygą, o visiems dalyviams išdalino knygų skirtukus, kuriuos sukūrė „Ąžuolo” pagrindinės mokyklos kompiuterininkų būrelio vaikai (vadovė Vigita Pankevičienė), priminsiančius šių metų bibliotekų savaitę.

Daugiau nuotraukų >>>

Ir nepamirškime – šių metų Nacionalinės bibliotekų savaitės šūkis
„Biblioteka: spausk Patinka”.
Taigi,
Vaikų biblioteka „Žalioji pelėda”: spausk Patinka ! :)

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarų – 7

Puiki šventė.Mokytoja mielai pasakojo apie Maironį.Vaikai skaitė jo eiles….4bir 3b klasės (Šaltinio mokyklos) vadovės gerai pasiruošė renginiui…šaunuolės…

skautytoja | 2012-04-24 11:43

Smagaii aprašyta.

kaip jums pasirodė, ar tokio amžiaus vaikai yr subrendę Maironiui? Man kažkaip atrodo, jog mokyklinė programa yra dažnai ne pagal amžių. Aš šiek tiek abejoju dėl Maironio trečiokams..Hmmm

Jura | 2012-04-24 13:43

Labai džiugu, kad mokinukai domisi lietuvių rašytojų kūryba. Kaip gražiai trečiokai ir ketvirtokai skaitė Maironio eilėraščius. Skambėjo eilėraščių „Pavasaris”, „Vasaros naktys”, „Trakų pilis”posmai. Malonu buvo stėbėti kaip įdomiai ir su didele meile inscenizavo „Jūratę ir Kastytį”. Daugiau tokių renginių!

žiūrovė | 2012-04-24 14:13

Tikriausia Jūsų manymu nesunkios programos, kai jau antrokams liepiama skaityti įvairias užsienio rašytojų knygas, tokias kaip pav.Lindgren kur net vaikas ištar vardo ar pavardės nelabai gali.

močiutė | 2012-04-24 14:38

o kada vaikas subrendęs? ir kam? Jūratę ir Kąstytį (multifilmą) mielai žiūri mano pirmokė, kartu dainuojame ir “Už Raseinių ant Dubysos” ir žinoma “Lietuva brangi”, pastaroji - per visas didžiąsias šventes dainuojama vidurnaktį - šeimos šventėse, jubiliejuose. Ar vaikui per anksti dalyvauti šeimos šventėse? ar 10 mečiui vaikui dar per anksti būti lietuviu?
Man patinka amerikiečių tradicija, per šventes (ir šeimos!) kelti šalies vėliavą. Nuo to ir prasideda patriotizmas - liaudies dainos vidurnaktį, Joninių laužo, kai dar nešiojami krikšto marškinėliai, mamos lopšinės… ir žinoma, nuo trijų didžiųjų -onių - Maironio, Čiurlionio ir Sabonio.

to Jura | 2012-04-24 16:33

Smagu, kad vyksta tokie renginiai, kad vaikai gali prisiliesti prie Lietuvos istorijos, praeities, susipažinti su tautos dainiumi. Manau, kad po tokio renginio vaikai galės tėvams paaiškinti, ką simbolizuoja skulptūra “Jūratė ir Kastytis” Palangoje, prie tilto. Vaikai tikrai žinos, kas yra Maironis. Ačiū bibliotekos darbuotojoms, kad jos puoselėja lietuvybę, tautiškumą. Ačiū mokytojoms, kad rūpinasi mūsų vaikų išprūsimu.

mama | 2012-04-24 17:27

Šaunu, kad vaikai vis dar žino kas yra tautiniai rūbai, o tuo labiau, kad dalyvavo šiame renginyje dėvėdami tautinius rūbus.

Silvija | 2015-12-17 13:29

Rašyti komentarą
 

Spalis 2018
P A T K P Š S
« Rgs    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Puslapiai

Nauji įrašai

Temos

Archyvai

Naujienlaiškis

Jūsų el. paštas:

********************

Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka

    Panevio miesto VB elektroninis katalogas

Pagalbos vaikams linija

MetaBūkime draugais

*****

Paskaitykime

Pavartykime

Pažaiskime

***

smagus, mokomasis žaidimas, skirtas 5–9 metų amžiaus vaikams

Žymų debesėlis

*
*
*
*
*
*
*
*
*